sty 14 2014

Domy seniora – rozwój branży opieki w...


Komentarze: 0

Niepubliczne domy opieki cieszą się coraz większą popularnością wśród osób starszych. Korzystają z niego zarówno osoby, które są samotne, jak i staruszkowie, które mają krewnych, jednak nie mogą zapewnić im indywidualnej opieki w czterech kątach. W dzisiejszych czasach trudno połączyć zobowiązania służbowe z życiem prywatnym. W takiej sytuacji idealna okazuje się pomoc opiekunek z domu seniora. Dobrze przygotowana załoga bez problemu spełni zasadnicze zachcianki seniora.


Ważny okazuje się czas oczekiwania na miejsce w danym ośrodku. Podczas gdy w publicznych placówkach czeka się nawet 2-3 lata, to w niepublicznych domach seniora zwykle parę dni. Jeśli stać nas na to, aby nie czekać tak długo, można skupić swoją uwagę w stronę prywatnego domu seniorów.

Kilka lat temu domów opieki nie było w Polsce zbyt wiele. Konserwatywne społeczeństwo niezupełnie przyjmowało do siebie ideę prywatnych domów opieki. Jednakże z biegiem lat sytuacja ta uległa zmianie. Obecnie można wybierać spośród wielu ofert domów spokojnej starości niosących wsparcie, opiekę medyczną i zakwaterowanie osobom w podeszłym wieku.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz