sty 14 2014

Bądź gotowa już dziś na podróż za granicę...


Komentarze: 1

Wiele osób, poszukując zatrudnienia wpisuje w wyszukiwarkę frazę: praca opieka Niemcy. Dlatego też dziś przedstawiamy kilka porad, które pozwolą Ci rzetelniej przygotować się do pracy jako opiekunka osób starszych w krajach europejskich.


W momencie, gdy w ofercie jest podany numer telefonu komórkowego, zainteresowany powinien starać się o jak najszybsze poznanie adresu siedziby tej agencji.

Kandydatka ubiegająca o podjęcie pracy w Niemczech powinna zweryfikować prawdziwość i rzetelność agencji, za której pośrednictwem chce wyjechać. W tym celu wystarczy zweryfikować dane konkretnej agencji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wszelkie niezbędne uprawnienia upatrzonej agencji pośredniczącej w załatwieniu pracy możemy łatwo sprawdzić pod adresem www.praca.gov.pl. Zanim wyjedziesz, sprawdź czy wybrana agencja posiada licencję a także wszystkie wymagane pozwolenia.

Bezwzględnie potwierdź, czy wybrana przez Ciebie agencja przesyła do ZUSu wszystkie konieczne dokumenty dotyczące podjętej przez Ciebie pracy. Sprawi to, że Twoja praca będzie mieć udokumentowanie a także zostanie potwierdzona jako legalna.

Dobrze sprawdzić referencje agencji, zasięgając zdania innych opiekunek lub osób wypowiadających się w Internecie.

Zadbaj o to, aby agencja wyposażyła Cię w kartę EKUZ. Przy jej pomocy będziesz mogła całkowicie za darmo korzystać z usług opieki zdrowotnej w Niemczech. Będzie to także dla Ciebie przesłanka, że Twój pracodawca uiszcza za Ciebie składki na ubezpieczenie.

Tomasz
04 kwietnia 2018, 19:07
Bardzo ważne kwestie zostały poruszone w tym artykule.

Dodaj komentarz