Najnowsze wpisy, strona 1


sty 14 2014 Jak otworzyć własny dom seniora?
Komentarze: 0

Jak wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego, społeczeństwo polskie starzeje się w przerażająco szybkim tempie. Dlatego też na rodzimym rynku jest zapotrzebowanie na nowe domy spokojnej starości, w których osoby starsze znalazłyby cichy i spokojny kąt, a także całodobową opiekę. Niezbędna jest również opiekunka osób starszych, która udzieli pomocy seniorom i zbuduje przyjazną atmosferę.

Domy spokojnej starości mogą być prowadzone zarówno przez samorządy działające na terenie naszego kraju, jak również przez osoby prywatne. Jeżeli chodzi o to drugie rozwiązanie to stanowi ono niezły pomysł na zarobek. Popyt na domy spokojnej starości będzie w następnych latach się zwiększać. Przeznaczenie swojego czasu i pieniędzy w tego rodzaju przedsięwzięcie może okazać się idealnym rozwiązaniem. Miejsce, w którym osoba starsza może w odpowiednich warunkach spędzić starość na pewno spotka się z pozytywnym przyjęciem i dużym zainteresowaniem.

sty 14 2014 Domy seniora – rozwój branży opieki w...
Komentarze: 0

Niepubliczne domy opieki cieszą się coraz większą popularnością wśród osób starszych. Korzystają z niego zarówno osoby, które są samotne, jak i staruszkowie, które mają krewnych, jednak nie mogą zapewnić im indywidualnej opieki w czterech kątach. W dzisiejszych czasach trudno połączyć zobowiązania służbowe z życiem prywatnym. W takiej sytuacji idealna okazuje się pomoc opiekunek z domu seniora. Dobrze przygotowana załoga bez problemu spełni zasadnicze zachcianki seniora.


Ważny okazuje się czas oczekiwania na miejsce w danym ośrodku. Podczas gdy w publicznych placówkach czeka się nawet 2-3 lata, to w niepublicznych domach seniora zwykle parę dni. Jeśli stać nas na to, aby nie czekać tak długo, można skupić swoją uwagę w stronę prywatnego domu seniorów.

Kilka lat temu domów opieki nie było w Polsce zbyt wiele. Konserwatywne społeczeństwo niezupełnie przyjmowało do siebie ideę prywatnych domów opieki. Jednakże z biegiem lat sytuacja ta uległa zmianie. Obecnie można wybierać spośród wielu ofert domów spokojnej starości niosących wsparcie, opiekę medyczną i zakwaterowanie osobom w podeszłym wieku.

sty 14 2014 Prywatny dom opieki – na co warto zwrócić...
Komentarze: 0

Dzisiejsze domy opieki umożliwiają ludziom starszym odpowiednie warunki i życzliwe wsparcie. Aby osoba korzystająca z domu opieki mogła czuć się dobrze, ważne jest, aby posiadała prywatny zakątek.


Poczucie spokoju i przyjaznej atmosfery to totalne minimum, jakiego powinno się oczekiwać od domu opieki. Niemniej ważne są usługi świadczone przez pracowników prywatnego domu opieki. Godne podkreślenia jest, aby pensjonariusz miał zagwarantowaną rehabilitację, całodobową pomoc lekarską i dobre warunki mieszkania. Przykładem takiego domu opieki jest http://www.nestoria24.pl/dom-opieki 

Najbardziej istotnymi czynnikami, jakie sprawiają, iż konkretny dom opieki cieszy się zaufaniem rodzin pensjonariuszy jest solidność, wieloletnia działalność i profesjonalnie przygotowani pracownicy.Całość

sty 14 2014 Czy warto podejmować pracę "na czarno"?...
Komentarze: 0

Agencji, jakie zachęcają do podjęcia zatrudnienia jest wiele. Jednak pomimo dużego pola wyboru ich oferty, liczna część osób podejmujących zajęcie w postaci opiekuna osób starszych na terytorium Niemiec decyduje się na nielegalne zatrudnienie. Czy należy brać z nich przykład?


Z momentem przystąpienia Polski do struktur unijnych otworzyły się liczne możliwości podejmowania zatrudnienia na terenie państw członkowskich. Niezwykle wabiącym kierunkiem stały się dla naszych rodaków Niemcy, które nie dość, że są blisko położone to dodatkowo oferują dobre wynagrodzenie w euro. Dlaczego tak dużo osób nie chce korzystać z opcji legalnego zatrudnienia i woli ryzykować, szukając zatrudnienia na własny rachunek? Czy istotne są tu tylko i wyłącznie względy finansowe?

Uważam, że duża część osób wychodzi z założenia, że nieważne, czy pracując na czarno czy legalnie, szansa na trafienie do złej rodziny jest taka sama. Z tego powodu chcą zawierzyć swojej intuicji zamiast polegać na pośrednikach. Jednak praca „na czarno” może wiązać się z wieloma rozterkami. Wiele opiekunek zatrudnionych nielegalnie boi się, że rodzina może nie zechcieć zapłacić kwoty zgodnej z zawartą umową, lub też w ogóle nie zapłaci za podjęty trud. Lęk o to, iż można zostać ukaranym za pracę „na czarno” także budzi poważne wątpliwości. Więcej informacji