Archiwum 14 stycznia 2014


sty 14 2014 Jakie cechy powinna mieć opiekunka osób...
Komentarze: 1

Rola opiekunki seniorów nie jest zadaniem łatwym. Wymaga ogromnej cierpliwości, wyrozumiałości i sympatii wobec swoich podopiecznych. Opiekunka osób w podeszłym wieku nie może pozwolić sobie na eksplozję złości albo niezapowiedzianą rezygnację z pracy. Jest bowiem zobowiązana nie tylko umową z pracodawcą, lecz również poczuciem przyzwoitości wobec osoby, którą się opiekuje.


Dobrą opiekunką będzie ta osoba, która jest w stanie zrozumieć wszelakie kłopoty zdrowotne występujące u podopiecznych w podeszłym wieku. Ze względu na powracające bóle, różne schorzenia i życiowe rozgoryczenie osoby w podeszłym wieku stają się czasem pesymistyczne i niełatwe do współpracy w codziennym życiu. Odpowiedzialna opiekunka musi przyjąć te niedogodności ze spokojem i wyrozumiałością. Osoba starsza musi mieć zapewnione poczucie domowego ciepła i miłej atmosfery. Praca opiekunki osób w podeszłym wieku jest uciążliwa i obciążająca psychicznie, toteż wcześniej powinnyśmy dokładnie przemyśleć taką decyzję.
Cały artykuł

sty 14 2014 Na jakie wynagrodzenie możesz liczyć jako...
Komentarze: 0

Słowo praca opieka Niemcy cieszy się w rankingu wyszukiwarek sporą popularnością. Jednak nim zdecydujesz się na wybór pracy w charakterze opiekunki osób starszych, powinnaś poznać cenowe widełki realnych zarobków. W pełni legalna praca za granicą ma sporo pozytywów. Jednym z nich jest możliwość uprzedniej negocjacji wielkości wynagrodzenia i zadań, jakie wypełniamy w czasie pracy. W tym zawodzie możemy spotkać się z różnymi zarobkami, jednak ich rozpiętość wynosi pomiędzy 800 – 1400 euro.

Jakie czynniki decydują o kwocie wynagrodzenia opiekunki osób w podeszłym wieku?

Ważne jest przede wszystkim to, do którego państwa Unii Europejskiej pojedziemy pracować. Niemniej istotny jest wybór uczciwej agencji pośrednictwa pracy, z jaką ustalamy stawkę jak i zakres współpracy. Dla rodziny osoby starszej bardzo ważną kwestią może być to, jak duże doświadczenie w pracy ze starszymi już zdobyłyśmy. Dla wielu z nich istotne może być nasze wykształcenie. Zdobyty zawód pielęgniarki czy fizjoterapeuty jest tutaj bardzo oczekiwany.

sty 14 2014 Bądź gotowa już dziś na podróż za granicę...
Komentarze: 1

Wiele osób, poszukując zatrudnienia wpisuje w wyszukiwarkę frazę: praca opieka Niemcy. Dlatego też dziś przedstawiamy kilka porad, które pozwolą Ci rzetelniej przygotować się do pracy jako opiekunka osób starszych w krajach europejskich.


W momencie, gdy w ofercie jest podany numer telefonu komórkowego, zainteresowany powinien starać się o jak najszybsze poznanie adresu siedziby tej agencji.

Kandydatka ubiegająca o podjęcie pracy w Niemczech powinna zweryfikować prawdziwość i rzetelność agencji, za której pośrednictwem chce wyjechać. W tym celu wystarczy zweryfikować dane konkretnej agencji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wszelkie niezbędne uprawnienia upatrzonej agencji pośredniczącej w załatwieniu pracy możemy łatwo sprawdzić pod adresem www.praca.gov.pl. Zanim wyjedziesz, sprawdź czy wybrana agencja posiada licencję a także wszystkie wymagane pozwolenia.

Bezwzględnie potwierdź, czy wybrana przez Ciebie agencja przesyła do ZUSu wszystkie konieczne dokumenty dotyczące podjętej przez Ciebie pracy. Sprawi to, że Twoja praca będzie mieć udokumentowanie a także zostanie potwierdzona jako legalna.

Dobrze sprawdzić referencje agencji, zasięgając zdania innych opiekunek lub osób wypowiadających się w Internecie.

Zadbaj o to, aby agencja wyposażyła Cię w kartę EKUZ. Przy jej pomocy będziesz mogła całkowicie za darmo korzystać z usług opieki zdrowotnej w Niemczech. Będzie to także dla Ciebie przesłanka, że Twój pracodawca uiszcza za Ciebie składki na ubezpieczenie.

sty 14 2014 Jak otworzyć własny dom seniora?
Komentarze: 0

Jak wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego, społeczeństwo polskie starzeje się w przerażająco szybkim tempie. Dlatego też na rodzimym rynku jest zapotrzebowanie na nowe domy spokojnej starości, w których osoby starsze znalazłyby cichy i spokojny kąt, a także całodobową opiekę. Niezbędna jest również opiekunka osób starszych, która udzieli pomocy seniorom i zbuduje przyjazną atmosferę.

Domy spokojnej starości mogą być prowadzone zarówno przez samorządy działające na terenie naszego kraju, jak również przez osoby prywatne. Jeżeli chodzi o to drugie rozwiązanie to stanowi ono niezły pomysł na zarobek. Popyt na domy spokojnej starości będzie w następnych latach się zwiększać. Przeznaczenie swojego czasu i pieniędzy w tego rodzaju przedsięwzięcie może okazać się idealnym rozwiązaniem. Miejsce, w którym osoba starsza może w odpowiednich warunkach spędzić starość na pewno spotka się z pozytywnym przyjęciem i dużym zainteresowaniem.

sty 14 2014 Domy seniora – rozwój branży opieki w...
Komentarze: 0

Niepubliczne domy opieki cieszą się coraz większą popularnością wśród osób starszych. Korzystają z niego zarówno osoby, które są samotne, jak i staruszkowie, które mają krewnych, jednak nie mogą zapewnić im indywidualnej opieki w czterech kątach. W dzisiejszych czasach trudno połączyć zobowiązania służbowe z życiem prywatnym. W takiej sytuacji idealna okazuje się pomoc opiekunek z domu seniora. Dobrze przygotowana załoga bez problemu spełni zasadnicze zachcianki seniora.


Ważny okazuje się czas oczekiwania na miejsce w danym ośrodku. Podczas gdy w publicznych placówkach czeka się nawet 2-3 lata, to w niepublicznych domach seniora zwykle parę dni. Jeśli stać nas na to, aby nie czekać tak długo, można skupić swoją uwagę w stronę prywatnego domu seniorów.

Kilka lat temu domów opieki nie było w Polsce zbyt wiele. Konserwatywne społeczeństwo niezupełnie przyjmowało do siebie ideę prywatnych domów opieki. Jednakże z biegiem lat sytuacja ta uległa zmianie. Obecnie można wybierać spośród wielu ofert domów spokojnej starości niosących wsparcie, opiekę medyczną i zakwaterowanie osobom w podeszłym wieku.